Świeć blaskiem z odblaskiem w Urzędzie Dzielnicy Ochota

W Mikołajki, Pani Dorota Stegienka Burmistrz Dzielnicy Ochota i Pan Sławomir Umiński Zastępca Burmistrz wraz z dziećmi z Szkoły Podstawowej nr 97 wspólnie ubrali choinkę w odblaski. Drzewko, wystrojone w nietypowe ozdoby, będzie zachęcać do wzięcia odblasku. Zapraszamy małych i dużych do przyjścia do Urzędu Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17a i zabrania ze sobą odblasku dla lepszej widoczności na drodze.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności.

Dlatego właśnie już po raz szósty Straż Miejska m.st. Warszawy wraz z partnerami akcji przypomina, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków.

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski. Pierwsza z takich choinek stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45. Tutaj 6 grudnia nastąpi uroczysta inauguracja całej akcji.

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – będzie mógł wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

Tegoroczna edycja potrwa od 6 do 10 grudnia. Wzorem ubiegłych lat planujemy – za pośrednictwem najlepiej widocznych drzewek w mieście – przekazać mieszkańcom Warszawy ponad 20 000 odblasków.

Zaczynamy 6 grudnia z nadzieją, że tegoroczny Mikołaj dotrze do jak największej liczby warszawiaków z bezcennym prezentem, jakim jest bezpieczeństwo na drodze.

Zobacz galerię (14 zdjęć)