null

Spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem, autorem głośnej biografii "Zełenski"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.06.2022 17:00 - 21.06.2022 17:00

Wołodymyr Zełenski, prezydent walczącej Ukrainy od kilku miesięcy jest na ustach wszystkich. Budząc podziw całego świata został w Kijowie mimo zagrożeń i przewodzi swemu krajowi w walce z rosyjską agresją.

W pierwszej wydanej w Polsce biografii „Zełenski” wydanej przez wydawnictwo Wielka Litera Wojciech Rogacin pokazuje historię historia życia Zełenskiego. To fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze kilka miesięcy temu nikt by ukraińskiego prezydenta nie podejrzewał.

Od jego lat dziecięcych, przez szkolne i studenckie, po wielką karierę popularnego komika i aktora komediowego do przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji.

Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, podziwiany i już naśladowany przez polityków na całym świecie.

Co ukształtowało Zełenskiego? Jaki wpływ na jego postawę miało dzieciństwo w Krzywym Rogu, jego rodzina, pochodzenie, a także żona Ołena? Jakimi zasadami się kieruje? Dlaczego dziś tak doskonale potrafi prowadzić politykę informacyjną walczącej Ukrainy?

Wojciech Rogacin jest dziennikarzem od 30 lat zajmującym się sprawami zagranicznymi, w tym krajami byłego ZSRR. Obecnie jest redaktorem naczelnym Polski Times, wcześniej był korespondentem zagranicznym m.in. w Gazecie Wyborczej i Newsweeku, dla którego relacjonował wojnę w Iraku.

Zapraszamy na spotkanie 21 czerwca (wtorek), godzina 17.00 w Bibliotece "Pod Skrzydłami" (Grójecka 109).

Wstęp wolny!

Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książki autora.