Relacja z pobytu na Ochocie dzieci z Iwano-Frankowska

Między 16 sierpnia, a 26 sierpnia tego roku, jako dzielnica Ochota mieliśmy przyjemność gościć dzieci z naszego miasta partnerskiego Iwano-Frankowska wraz z ich opiekunami. Dzięki wsparciu wielu osób oraz stowarzyszeń i fundacji zorganizowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji. Nie zabrakło również zapewnienia odpowiednich warunków noclegowych oraz pełnego wyżywienia, a także wsparcie tłumaczy, których praca pomogła zrealizować program i tym samym zapewnić komfort wszystkim przybyłym.

Bogaty program wizyty naszych gości zza wschodniej granicy, pozwolił na aktywne spędzenie czasu. W harmonogramie nie zabrakło zajęć integracyjnych, rekreacji oraz zwiedzania. Po punktualnym przybyciu do Warszawy nastąpiło powitanie naszych gości przez Zarząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy: Panią Dorotę Stegienkę – Burmistrz Dzielnicy Ochota, Pana Sławomira Umińskiego – Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ochota, Pana Grzegorza Wysockiego– Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Ochota.

Z uwagi na organizacyjny charakter pierwszego dnia, zaraz po odbiorze kluczy od pokoi oraz śniadaniu zaplanowany został czas wolny, podczas którego mieszkańcy Iwano-Frankowska odpoczęli po trudach podróży. Na koniec dnia doszło do spotkania z animatorami z Fundacji Szansa, którzy przygotowali gry i zabawy integracyjne. Najważniejszym punktem drugiego dnia pobytu naszych gości było grupowe wyjście na odkryty basen na Szczęśliwicach. Trzeci dzień minął na spędzaniu m.in. warszawskiej starówki, zamku królewskiego, a także Łazienki Królewskie. Każdy punkt wycieczki został zorganizowany ze wsparciem przewodnika. Piątek 19 sierpnia okazał się dniem aktywności i sportu. Tego dnia nasi goście uczestniczyli w spływie kajakowym. Kolejnego dnia pogoda również dopisała, dlatego pobyt na odkrytym basenie okazał się bardzo dobry. Wtedy też zorganizowano wycieczkę zabytkowym autobusem. Kolejne dni upłynęły na zwiedzaniu odwiedzeniu warszawskiego ZOO, zwiedzaniu Centrum Nauki Kopernik oraz Stadionu Narodowego. Nie zabrakło również wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. To wydarzenie odbyło się w środę 24 sierpnia. Tego samego dnia odbył się wyjazd do Serocka, gdzie wspólnie spędziliśmy czas na zabawie oraz jedząc pyszności z grilla. Następnego dnia nasi goście powrócili z Serocka i uczestniczyli w zajęciach z animatorką. Ostatni dzień pobytu minął pod znakiem pożegnalnego spotkania w urzędzie, po czym nasi goście opuścili Warszawę, skąd udali się do swojego miasta – Iwano-Frankowska.

Za organizację pobytu naszych gości z partnerskiego miasta Iwano-Frankowska serdeczne podziękowania składamy dla:

1. Pani Doroty Stegienki – Burmistrz Dzielnicy Ochota
  2. Pana Sławomira Umińskiego – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ochota
  3. Pana Grzegorza Wysockiego – Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ochota
  4. Pana Krzysztofa Grochowskiego – Naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota
  5. Pana Massimiliano Barca – Naczelnika Wydziału Organizacyjnego dla Dzielnicy Ochota
  6. Pani Anny Lasek – Inspektora w Wydziale Organizacyjnym dla Dzielnicy Ochota
  7. Pani Magdaleny Szlom – Prezes Fundacji SZANSA
  8. Pana Bartłomieja Jojczyk – Prezesa Fundacji Dobrych Inicjatyw
  9. Pana Dariusza Karłowicza – Prezesa Fundacji Świętego
  10. Pani Agnieszki i Pana Bartłomieja Włodkowskich – Fundacja AVE
  11. Pana Krzysztofa Jaworskiego – Prezesa Legionowskiego WOPR