null

Piknikowe pożegnanie września na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pożegnanie września na Ochocie odbyło się PIKNIKOWO. Ostatniego dnia miesiąca w ramach promocji wielopokoleniowego WOLONTARIATU przy MAL-u na Placu „Pod Skrzydłami”, został zorganizowany piknik dla mieszkańców Ochoty pod hasłem Dawno temu na Ochocie- międzypokoleniowe gry podwórkowe.

Wspólna idea partnerstwa rozwijającego wolontariat połączyła trzy instytucje: głównego organizatora przedsięwzięcia Ognisko Pracy Pozaszkolnej i dwóch partnerów: Miejsce Aktywności Lokalnej „Surma” i Bibliotekę Publiczną, współpracujące ze sobą  przy realizacji  projektu grantowego „Ochotnicy Warszawscy”. Celem nadrzędnym wszystkich partnerów była integracja zróżnicowanych pod względem wiekowym i pokoleniowym środowisk tak, by zatarły się bariery międzypokoleniowe, a na ich miejsce pojawiła się współpraca i zrozumienie. Najlepszym sposobem na zbudowanie więzi między wolontariuszami i środowiskiem lokalnym była ZABAWA PODWÓRKOWA. Dlatego w ramach naszych wspólnych działań zatwierdzony został program pikniku, który zakładał przeprowadzenie dla jego uczestników gier i zabaw podwórkowych, konkursów oraz występy artystyczne wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Mimo deszczowej pogody, na pikniku dopisała publiczność i lokalni mieszkańcy. Szczególnie miły był aktywny udział dużej grupy przedszkolaków z Ochoty z Przedszkola nr 59 oraz 176 , którzy z wielką radością uczestniczyli w zabawach podwórkowych i zdobywali na Kartach Gry swoje pieczątki i punkty, aby na koniec, ku ich ogromnej radości, otrzymać nagrody. Były więc dawne skakanki, gumy, gra w klasy, hola-hop i wiele innych zabaw, które jak się okazało, ucieszyły i małych i starszych. Zmagania konkursowe uświetnił też występ grupy tanecznej Hip-Hopu Ocho Squad, która zaprezentowała wszystkim piosenkę List z Ochoty wraz z układem choreograficznym i pochwaliła się najnowszym teledyskiem. 

Zatem nie tak ważna jest pogoda, bo deszczowy 30 września potwierdził, że razem ze wspaniałymi wolontariuszami i partnerami możemy stworzyć dla innych  najpiękniejszą atmosferę- i taka była na pierwszym naszym PIKNIKU w tym roku szkolnym. Już zapraszamy serdecznie na kolejny 8 października 2021 r. na Placu Baśniowym! Do zobaczenia!

Zobacz galerię (10 zdjęć)