null

OCHOTA SOLIDARNA Z UKRAINĄ

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wojna na Ukrainie trwa. Docierają do nas bardzo niepokojące informacje. Ostrzały, wybuchy, giną ludzie. Rosyjskie wojska kontynuują inwazję na niezależną Ukrainę. Solidaryzujemy się z Ukrainą, łączymy się w bólu z jej obywatelami. To straszny, wojenny czas. Nie możemy pozostać bierni! Musimy się zaangażować w pomoc dla Ukrainy. To jest nasz moralny obowiązek.

Dzielnica Ochota wystąpiła o rejestrację zbiórki na pomoc dla miasta Iwano – Frankiwsk. Zbiórka została zarejestrowana pod nazwą Ochota Solidarna z Ukrainą 2022/629/OR.

Przypomnijmy, dzielnicę Ochota i Iwano – Frankiwsk na Ukrainie łączy ponad dwadzieścia lat współpracy. Ochota nie pozostanie bierna. Z Iwano- Frankiwska dotarła lista z najpotrzebniejszymi artykułami. – Są wśród nich m.in.: sprzęt techniki biurowej i materiały eksploatacyjne do sprzętu biurowego, środki pierwszej pomocy, koce, śpiwory, namioty. Takie informacje przekazał mer Iwano – Frankiwska Rusłan Marcinkiw, z którym władze Ochoty są w stałym kontakcie.

Dzielnica Ochota ma doświadczenie w przeprowadzaniu podobnych zbiórek. Teraz będą zbierane zarówno pieniądze do puszek, jak i konkretne artykuły: śpiwory, koce, materace, karimaty, termosy, latarki, baterie, odzież ochronna, termiczna, żywność (tylko i wyłącznie konserwy). środki higieniczne.

Rzeczy można przekazywać od poniedziałku 28 lutego w:

Ul. Częstochowska 11/15 w godzinach 9.00-15.00

Urząd Dzielnicy Ochota przy Pawińskiego 30 w godzinach 8.00 – 20.00

Działa również zbiórka publiczna. Puszki na datki pojawią się w wielu miejscach na terenie naszej dzielnicy. Dla chętnych podajemy również numer konta: Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA, ING Bank Śląski 86 1050 1041 1000 0022 9258 5565, tytuł wpłaty DAROWIZNA NA POMOC UKRAINIE.

Na terenie naszego kraju jest kilka miast partnerskich Iwano – Frankiwska. Ochota nawiązała z nimi kontakt, aby podjąć wspólne działania pomocowe. Im więcej podmiotów będzie zaangażowanych w akcję, tym większa szansa na jej skuteczność.

Dzielnica również utworzyła punkt pomocy dla uchodźców. Znajduje się w nim 50 miejsc noclegowych. W tym miejscu uchodźcy mogą najeść się do syta, wykąpać i zastanowić się co dalej robić. Z tego punktu w weekend skorzystało już blisko 60 osób.

Coraz więcej osób dzwoni z prośbą o lokal i dach nad głową dla osób uciekających z Ukrainy. Potrzebne są lokale, w których doraźnie, (czasem dosłownie z chwili na chwilę) trzeba umieścić przyjeżdżających do nas uchodźców z Ukrainy. Wszystkie osoby, które dysponują pokojem, mieszkaniem, lokalem użytkowym, domem na działce itp., prosimy o kontakt z sekretariatem Zarządu Dzielnicy Ochota 22 4439601 lub 22 4439604 w godz. 8.00-16.00.

Uruchomiliśmy też telefon dla uchodżców z Ukrainy, którzy potrzebują schronienia. Jeśli wiecie o kimś, kto potrzebuje pomocy to dajcie nam znać pod numerem telefonu 514 603 547

O wszystkich działaniach związanych z organizowaną pomocą będziemy się starać informować na bieżąco.