null

Ochota na taniec

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Czerwiec w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na Ochocie ma taneczny początek. Po raz trzeci już w dzielnicy Ochota został zorganizowany AMATORSKI KONKURS TAŃCA NOWOCZESNEGO, którego pomysłodawcą jest Pani Aleksandra Napiórkowska, instruktor sekcji tanecznej hip-hopu  Ocho Squad w Ognisku. Impreza w tym roku nabrała wyjątkowego rozmachu, a to dzięki współpracy partnerskiej Ogniska Pracy Pozaszkolnej z LXIX LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944, gdzie w hali sportowej szkoły odbył się konkurs, oraz Szkołą Podstawową nr 264 im. G. Mistral. Wśród uczestników turnieju znalazło się aż 22 zespoły taneczne, prezentując układy taneczne w różnych kategoriach wiekowych, co przyciągnęło uwagę wielu, którym taniec jest bliski sercu. Wśród nich znalazła się Burmistrz Dzielnicy Ochota Dorota Stegienka, Wiceburmistrz Dzielnicy Ochota Grzegorz Wysocki, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania  Dzielnicy Ochota Krzysztof Grochowski oraz zaproszeni partnerzy- Anna Jaroszek-Dyrektor LXIX LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944, Małgorzata Różańska- Dyrektor SP nr 264  im. G. Mistral. Także swoją obecnością uświetnili uroczystość zaproszeni goście: Alicja Brudło- Dyrektor OKO, Katarzyna Omen- Dyrektor OPS, Magdalena Szlom- Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” oraz Zofia Parzych i Barbara Laszczkowska- Radne Dzielnicy Ochota oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Organizatorzy turnieju zadbali o profesjonalną formułę konkursową, na którą składały się: przepiękne prezentacje zespołów i grup z różnych placówek oświatowych z całej Warszawy  a także kompetentne jury, w skład którego weszła Burmistrz Dzielnicy Ochota Dorota Stegienka, Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota Joanna Pawłowska- Koper oraz utytułowane instruktorki tańca: Dominika Spahić- Fergińska i Maria Glinka. Laureatami Amatorskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego „ Ochota na taniec” zostali:

 kat: Przedszkole

1 m-ce Przedszkole nr 315

2 m-ce Przedszkole nr 239

3 m-ce Przedszkole nr 175

kat: 7-10 lat

1m-ce Ognisko Pracy Pozaszkolnej z Ochoty, zespół Ocho- Squad Junior

2 m-ce Studio Tańca Top- Art Bemowo , zespół Top Art. Kids 3

3 m-ce Młodzieżowy Dom Kultury Ochota , zespół Strefa Malucha

kat. 11-15 lat

1m-ce Studio Tańca Top- Art Bemowo, zespół TOP Art. Kids Junior

2 m-ce Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej

3 m-ce Ognisko Pracy Pozaszkolnej z Ochoty ,zespół Ocho- Squad

 

Wszyscy tancerze byli wspaniale przygotowani przez instruktorów, którzy  zadbali także o najdrobniejsze szczegóły dotyczące oryginalnych, wręcz teatralnych układów choreograficznych, ale też ciekawych strojów czy fryzur, co w dużym stopniu utrudniało ostateczny werdykt jury. Emocje towarzyszyły nie tylko uczestnikom, ale też publiczności- rodzicom, nauczycielom, koleżankom i kolegom, żywiołowo dopingującej rywalizujących.

Nietuzinkowe wydarzenie taneczne zorganizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej pokazało, że nasze dzieci i młodzież, ucząca się na terenie Warszawy, mają OCHOTĘ NA TANIEC. Warto zatem takimi inicjatywami podsycać ich zapał i tym samym przyczyniać się do kształtowania zainteresowań i pasji młodych ludzi, wśród których można było dostrzec już wielkie talenty taneczne. Bardzo dobrze, że mamy takie miejsce jak Ognisko Pracy Pozaszkolnej na Ochocie , które pomaga rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży.

Zobacz galerię (12 zdjęć)