null

Dzielnica Ochota po raz kolejny z tytułem Gmina na 5! i Złota Gmina na 5!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Urząd Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy uplasował się na piątym miejscu w rankingu Gmina na 5! co oznacza, że Ochota została wyróżniona również tytułem Złotej Gminy na 5! Należy dodać, że ten wynik jest najlepszy spośród 18 dzielnic w całej Warszawie. Wyróżnienia Gmina na 5! oraz Złota Gmina na 5! są przyznawane co roku przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Gminą na 5! Dzielnica Ochota została po raz piąty, a po raz trzeci z rzędu zdobyła złoto.

Wyróżnienie to świadczy o najwyższej jakości usług skierowanych do przedsiębiorców przez ochockich urzędników. Naukowcy z Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Główne Handlowej w Warszawie każdego roku badają kilkaset gmin, by ustalić, które z nich najlepiej radzą sobie w obsłudze przedsiębiorców. W tym roku przebadanych zostało 687 jednostek samorządowych z całego kraju.

Badanie polegało na ocenie witryn internetowych oraz korespondencji mailowej, którą naukowcy prowadzili z urzędnikami metodą "tajemniczego klienta", podając się za przedstawicieli biznesu. Badacze oceniali odpowiedzi w języku polskim i angielskim. Wyróżnienie otrzymały te gminy, które mają najlepszy i najszybszy kontakt z przedsiębiorcami i inwestorami. Jest to bardzo ważne szczególnie dla szybko rozwijającej się polskiej gospodarki.

Jesteśmy bardzo dumni z pracowników Wydziału Działalności Gospodarczej i Zezwoleń oraz Wydziału Obsługi Mieszkańców. Ich ciężka praca doprowadziła do zdobycia tego prestiżowego osiągnięcia. Jakość obsługi oraz wzorowe prowadzenie strony internetowej jest sporym ułatwieniem dla tych lokalnych, jak również krajowych przedsiębiorców. To właśnie oni tworzą gospodarkę, dają miejsca pracy, a ich działalność pozytywnie wpływa na rozwój naszego kraju. Dzięki dobrej obsłudze w języku angielskim nasza dzielnica przyczynia się do prowadzenia w Polsce zagranicznych inwestycji.

Każda nagroda jest cenna i motywująca dla pracowników. Daje to poczucie wykonywania dobrze swojej pracy. Misją wszystkich urzędników powinno być niesienie pomocy ludziom, którzy chcą odnaleźć się w polskiej rzeczywistości administracyjno-prawnej i tego typu nagrody świadczą o tym, że to właśnie nasi urzędnicy są najlepsi w całej Warszawie oraz znajdują się w ścisłej czołówce w kraju.

Zobacz galerię (3 zdjęć)