null

Cykl zajęć sportowych dla osób z niepełnosprawnością

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.12.2023 12:00 - 08.12.2023 14:00

Na Ochocie zainaugurowaliśmy nowy projekt sportowy dla osób z niepełnosprawnością. Jest to cykl 11 spotkań ze wspinaczki terapeutycznej dla podopiecznych ochockich ośrodków terapeutycznych, wynik dialogu Zespołu Sportu i Rekreacji z podmiotami zrzeszonymi wokół Koalicji na Rzecz Ochoty.

Wspinaczka terapeutyczna to połączenie zajęć wspinaczkowych, gimnastycznych, a także elementów terapii ręki oraz treningu umiejętności społecznych. Powstała z myślą o osobach z zaburzeniami rozwojowymi, niepełnosprawnościami sprzężonymi, dysfunkcjami sensorycznymi i neurologicznymi. Pozwala na prowadzenie zajęć dla każdej osoby bez względu na jej sprawność i dopasowanie trudności do indywidualnych potrzeb uczestników.

Swój udział zadeklarowali: SDŚ pod Skrzydłami Typu A I B, Nie z tej bajki, Ośrodek Wsparcia Ochota, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, WTZ Stowarzyszenia Wiara i Nadzieja, Fundacja Echo. Od kilku lat Urząd Dzielnicy Ochota inauguruje nowe pomysły w zakresie realizacji sportu dla osób z niepełnosprawnościami.

W ramach Koalicji na Rzecz Ochoty współorganizowaliśmy wydarzenia sportowe tj. spływ kajakowy, dzień sportu oraz Ochockie zawody gimnastyczne.

Miejsce - Stacja Grawitacja, Al. Bohaterów Września 12.

Zobacz galerię (5 zdjęć)