null

Bezpieczne zachowania młodzieży na Ochocie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zajęcia o bezpieczeństwie dla młodzieży
Autor: SCB

Ciepłe dni zachęcają do spędzania wolnego czasu w towarzystwie kolegów i koleżanek z podwórka, jak również ze szkoły. Często tego typu spotkaniom towarzyszą ryzykowne zachowania lub są one inspiracją do negatywnych działań wobec rówieśników lub przypadkowo napotkanych osób.

Dlatego w ramach działań profilaktycznych na rzecz bezpieczeństwa, organizowane są spotkania z młodzieżą na terenie szkół w dzielnicy Ochota.

Tak też było w dniu 10 maja 2023 r., gdzie przedstawiciel Delegatury Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w Dzielnicy Ochota wspólnie z policjantem z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III uczestniczył w pogadance z uczniami klasy I Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 56.

Jej tematem były zagrożenia związane z ryzykownymi zachowaniami oraz odpowiedzialność za popełnione czyny zabronione. Podczas spotkania zwrócono szczególną uwagę na zagrożenia związane z posiadaniem oraz używaniem substancji psychoaktywnych, nieuprawnione wykorzystywanie wizerunku osób, przemoc rówieśniczą, jak również na właściwe postawy i zachowanie w przestrzeni publicznej oraz na terenie szkoły.

Ważnym elementem podczas spotkania było przywołanie zdarzeń z udziałem młodzieży oraz poniesionymi konsekwencjami przez ich sprawców. Mamy nadzieję, że informacje zapiszą się w pamięci słuchaczy i uchronią ich przed ryzykownymi i karalnymi zachowaniami.