null

Zagłosuj na projekty w Budżecie Obywatelskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przypominamy  - 15 czerwca rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie.  Do końca miesiąca, do 30 czerwca, możecie wybierać projekty, które będą realizowane w przyszłym roku. Wyniki poznamy 13 lipca. Zachęcamy do głosowania przez internet na stronie: https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

Razem zmieniajmy Warszawę!

Budżet Obywatelski jest elementem rozwoju miasta, dzielnicy, na który mamy wpływ. Możemy sami, chociaż w jakimś stopniu, decydować o tym, jak będzie wyglądać nasze miasto, nasza dzielnica, nasze podwórko. Warto skorzystać z tej możliwości! Kwota na budżet obywatelski na rok 2023 wynosi w skali Warszawy 101 130 815 zł. I przypomnijmy hasło 9. edycji – „Twój pomysł może zmienić Warszawę.” A więc, - zmieniajmy!

Warszawiacy będą decydować o realizacji projektów na dwa sposoby – internetowo lub tradycyjnie – w formie papierowej. Zdecydowanie wygodniejsze jest głosowanie przez internet, które umożliwia także łatwe zapoznanie się ze wszystkimi propozycjami poddanymi pod głosowanie.

Osoby, które chcą zagłosować osobiście w formie papierowej, powinny przyjść osobiście do Wydziału Obsługi Mieszkańców w urzędzie dzielnicy na Grójecką 17a (nie ma możliwości przyniesienia karty w imieniu innej osoby). Trzeba mieć ze sobą swój dokument tożsamości - będzie potrzebny do głosowania. Na miejscu pracownik urzędu może pomóc w samym zagłosowaniu. 

Można zagłosować tylko raz – internetowo albo papierowo. W innym razie wszystkie oddane głosy będą nieważne. Głosować może każdy mieszkaniec i mieszkanka Warszawy – niekoniecznie osoba zameldowana w mieście, ale faktycznie tu zamieszkująca. Nie trzeba być pełnoletnim – głosować można w każdym wieku. W przypadku osób młodszych niż 13 lat, głosowanie odbywa się przez rodzica lub opiekuna. Można głosować na Ochocie nawet jeśli mieszka się w innej dzielnicy, ale tutaj np. ktoś pracuje, spędza czas, czy z innych względów wybiera projekty zlokalizowane u nas.